Raiffeisen International Hockey Cup - 2017

PRAVIDLA

• Turnaj je pro hráče kategorie Moskitos rok narozeni 2004-2005 a mladší (U13) a Minis narozené 2002-2003 (U15).
  • Sestava týmu: 15 hráčů maximálně + 2 brankáři (v případě více hráčů, je třeba kontaktovat organizátora turnaje).
  • Zápasy se hrají na celé ledové ploše (pravidla hry dle L.S.H.G).
  • Každý tým hraje s každým, poté v U15: 1/2 finále mezi 1. a 4. umístěným a mezi 2. a 3. umístěným + zápasy o 5. a 6. místo, malé finále a finále. Ve U13: 3., 4. a 5. tým hrají mezi sebou miniturnaj o 3. místo, 1. a 2. tým hrají finále v závěru turnaje.
  • Každý tým nastupuje v sestavě s 5 hráči a 1 brankářem.
  • Zápas trvá 35 minut bez zastavení časomíry, rozbruslení v trvání 5 minut bez puků.
  • Týmy musí byt připraveny 10 minut před zahájením zápasu. Předem děkujeme za respektování časového plánu turnaje.
  • V případě zranění hráče, je zápas pozastaven.
  • Je-li v posledních 2 minutách hry rozdíl skóre mezi oběma týmy nerozhodný či jednogólový, časomíra se zastavuje.
  • Organizátoři turnaje si vyhrazují právo změny nebo přizpůsobení pravidel během turnaje.
  • Slavnostní předání cen se uskuteční v prostorách stanu před zimním stadiónem po odehrání finále. Přítomnost všech hráčů turnaje je povinná.
  • Bodování:

- 3 body za vyhraný zápas

- 1 bod za remízu

- 0 bodů za prohru

• V případě shodného počtu bodů více týmu v kvalifikaci, pořadí bude stanoveno na základě:

a) vzájemný zápas

b) celkové skóre

c ) počtet vstřelených gólů

d) los

• V případě nerozhodnutího stavu ve finále či zápasech o umístnění rozhodují trestná střílení 3 hráčů na každé straně a dále na principu " náhlá smrt ".
  • Každý klub přebírá za své hráče plnou odpovědnost v průběhu turnaje.
  • Účastníci turnaje musí mít platnou registraci hráče ledního hokeje.
  • Hokejový klub Yverdon-les-Bains se zříká veškeré odpovědnosti v případě krádeže v prostorách zimního stadiónu.
  • Žádné hry s hokejkama a míčema nejsou povoleny v prostorách zimního stadiónu.

ETICKÝ KÓD RODIČE

• Je důležité, aby existovala úzká spolupráce mezi rodiči, školou a sportem.
  • Rodič se má vyhnout se slovnímu napadání hráčů.
  • Nikdy nezapomínat na to, že dítě hraje hokej především pro své potěšení a ne pro potěšení svých rodičů.
  • Vést děti k "fair play", respektování pravidel hry a respektování týmu.
  • Uznat dobrý výkon svých dětí a stejně tak výkon jejich soupeřů.
  • Naučit děti, že poctivé úsilí je stejně dobré jako vítězství.
  • Být solidární k trenérům a vedoucím týmu a respektovat jejich rozhodnutí.

Raiffeisen International Hockey Cup

25. – 27. 3. 2016  Yverdon  les Bains (CH)

Ve dnech 25. až 27. 3. 2016 se naše družstvo ml. žáků A zúčastnilo 1. ročníku mezinárodního hokejového turnaje Raiffeisen Intenrnational Hockey Cup ve Švýcarském městě Yverdon les Bains. Táborští kohouti dostali, díky pozvání hl. organizátora a ředitele turnaje odchovance Táborského hokeje pana Jiřího Rambouska, možnost změřit hokejové síly a dovednosti s hokejisty ze Švýcarska a Itálie. Vyrovnaný turnaj nebyl jediným zážitkem pro mladé hokejisty, organizátoři pro ně připravili návštěvu Olympijského muzea v Lausanne , prohlídku jeskynní  Grottes de Vallorbe, v rámci švýcarského večera ochutnali švýcarskou specialitu raclette, losování tomboly a závěrečné vyhlášení výsledků turnaje. Mladí hokejisté byli  ubytováni v rodinách hráčů HC Yverdon, a tak během turnaje měli možnost poznat pohostinnost a vstřícnost pořadatelů, oprášit znalosti cizích jazyků a navázat nová přátelství mezi svými švýcarskými vrstevníky. Hlavní náplní čtyřdenního pobytu byl především hokej a v něm mužstvo HC Tábor obsadilo stříbrnou příčku.

Nejlepším hráčem našeho mužstva byl vyhlášen útočník Jan Zátopek.

Morální záštitu nad účastní v turnaji převzala místostarostka města Tábor Ing. Olga Bastlová, sponzorsky podpořila akci f. ENVI PUR.

Výsledky kategorie U13

HC Yverdon - HC Tabor: 1-3

HC Yverdon-Torino Bulls: 1-2

Sestava HC Tábor U13:
Kamenický, Sviták J., Machálek– Janda, Herda, Vylít, Prošek, Voráček, Klečacký – Ent, Sviták O., Zátopek, Makovec, Sabiniok, Mareš, Syrovátka, Apoštol

Další informace a výsledky + zápisy ze všech zápaasů najdete na www.hcyverdon.ch/

Žáci HC Tábor si v sobotu užili mimořádné tréninky s Radkem Dvořákem

HC Tábor 2004 - 5.třída 2014/2015

zadní řada zleva : Richard Tomáš, Ondřej Syrovátka, Ondřej Sabiniok, Jan Zátopek, Jan Makovec, Matěj Klečacký, Robert Apoštol

prostřední řada zleva : Filip Voráček, Barbora Korešová, Marek Herda, Adam Prošek, Petr Vylít, vedoucí mužstva Martin Makovec

dole zleva : Filip Kamenický, hlavní trenér Pavel Ježek, Štěpán Koreš, David Rubák, Jan Janda, asistent trenéra Jan Boháč, Jakub Sviták